Aircraft N4152A Data
= 1024"
:style="isLargeScreen ? 'max-height: calc(100vh - 6rem); overflow-y: auto;' : ''">
2
aircraft records found
N4152A
1989 Piper PA-18-150, c/n 1809040
Airframe Info
| Manufacturer | Piper |
| Model | PA-18-150 Search all Piper PA-18-150 |
| Year built | 1989 |
| Construction Number (C/N) | 1809040 |
| Aircraft Type | Fixed wing single engine |
| Number of Seats | 2 |
| Number of Engines | 1 |
| Engine Type | Reciprocating |
| Engine Manufacturer and Model | Lycoming 0-320 SERIES |
Aircraft
| Registration Number | N4152A |
| Mode S (ICAO24) Code | A4E952 |
| Certification Class | Restricted |
| Certification Issued | 1989-08-31 |
| Air Worthiness Test | 1994-06-21 |
| Last Action Taken | 2007-09-18 |
| Current Status | Valid |
Owner
| Registration Type | Individual |
| Address |
Chugiak, AK 99567 United States |
| Region | Alaskan |
N4152A
Beech T-34A (A45), c/n G-19
Airframe Info
| Manufacturer | Beech |
| Model | T-34A (A45) Search all Beech T-34A (A45) |
| Construction Number (C/N) | G-19 |
| Number of Seats | 2 |
| Number of Engines | 1 |
Aircraft
| Registration Number | N4152A |
| Mode S (ICAO24) Code | A4E952 |
| Current Status | Deregistered |
| Registration Cancel Date | 1974-03-29 |
Owner
| Owner | ,US AIR FORCE(OWNER) |
| Address |
,po Box 1699 ,travis Afb, ,C ,94535 |