Aircraft BAPC391 Data
1
aircraft record found
BAPC391
1A
British Army Aircraft Cody 1A Replica, c/n 1A
Latest photos of BAPC391
Airframe Info
| Manufacturer | British Army Aircraft |
| Model | Cody 1A Replica Search all British Army Aircraft Cody 1A Replica |
| Construction Number (C/N) | 1A |
| Aircraft Type | Fixed wing multi engine |
| Number of Seats | 1 |
| Number of Engines | 1 |
| Engine Type | Reciprocating |
Aircraft
| Registration Number | BAPC391 |
| Alternative Code/Name | 1A |
| Current Status | Preserved |
Owner
| Owner | FAST Museum |
| Address |
Farnborough, United Kingdom |