Aircraft F-BSZC Data
2
aircraft records found
F-BSZC
1971 Morane-Saulnier MS.893A Rallye Commodore, c/n 11779
Airframe Info
| Manufacturer | Morane-Saulnier |
| Model | MS.893A Rallye Commodore Search all Morane-Saulnier MS.893A Rallye Commodore |
| Year built | 1971 |
| Construction Number (C/N) | 11779 |
| Number of Seats | 5 |
| Number of Engines | 1 |
| Engine Type | Reciprocating |
| Engine Manufacturer and Model | Lycoming O-360 A3A |
| Also Registered As |
Aircraft
| Registration Number | F-BSZC |
| Current Status | De registered |
Owner
| Owner | |
| Address |
, France |
F-BSZC
Socata MS-893A Rallye Commodore 180, c/n 11779
Airframe Info
| Manufacturer | Socata |
| Model | MS-893A Rallye Commodore 180 Search all Socata MS-893A Rallye Commodore 180 |
| Construction Number (C/N) | 11779 |
Aircraft
| Registration Number | F-BSZC |
| Current Status |
Owner
| Owner | |
| Address |
, France |