Aircraft N3269A Data
2
aircraft records found
N3269A
1996 Beechcraft 400A Beechjet, c/n RK-109
Airframe Info
| Manufacturer | Beechcraft |
| Model | 400A Beechjet Search all Beechcraft 400A Beechjet |
| Year built | 1996 |
| Construction Number (C/N) | RK-109 |
| Number of Engines | 2 |
| Engine Type | Turbofan |
Aircraft
| Registration Number | N3269A |
| Current Status |
Owner
| Owner | |
| Address |
, United States |
N3269A
Douglas C-117D, c/n 17102
Airframe Info
| Manufacturer | Douglas |
| Model | C-117D Search all Douglas C-117D |
| Construction Number (C/N) | 17102 |
| Number of Seats | 32 |
| Number of Engines | 2 |
Aircraft
| Registration Number | N3269A |
| Mode S (ICAO24) Code | A3882E |
| Current Status | Deregistered |
| Registration Cancel Date | 1982-08-25 |
Owner
| Registration Type | Corporation |
| Owner | DMI AVIATION |
| Address |
Tucson, AZ 85706 |
| Region | Western-Pacific |