Aircraft N352W Data
2
aircraft records found
N352W
2021 Bombardier BD-100-1A10, c/n 20872
Airframe Info
| Manufacturer | Bombardier |
| Model | BD-100-1A10 Search all Bombardier BD-100-1A10 |
| Year built | 2021 |
| Construction Number (C/N) | 20872 |
| Aircraft Type | Fixed wing multi engine |
| Number of Seats | 13 |
| Number of Engines | 2 |
| Engine Type | Turbofan |
| Engine Manufacturer and Model | Honeywell AS907-2-1A |
Aircraft
| Registration Number | N352W |
| Current Status | registered |
Owner
| Owner | WORTHINGTON INDUSTRIES LEASING LLC |
| Address |
Columbus, OH United States |
N352W
Bombardier BD-700 Global 6000, c/n 20872
Airframe Info
| Manufacturer | Bombardier |
| Model | BD-700 Global 6000 Search all Bombardier BD-700 Global 6000 |
| Construction Number (C/N) | 20872 |
| Aircraft Type | Fixed wing multi engine |
| Engine Type | None |
Aircraft
| Registration Number | N352W |
| Current Status |
Owner
| Owner | |
| Address |
, United States |