Aircraft N4205A Data
= 1024"
:style="isLargeScreen ? 'max-height: calc(100vh - 6rem); overflow-y: auto;' : ''">
3
aircraft records found
N4205A
Kolb Twinstar Mk III, c/n M3-162
Airframe Info
| Manufacturer | Kolb |
| Model | Twinstar Mk III Search all Kolb Twinstar Mk III |
| Construction Number (C/N) | M3-162 |
| Aircraft Type | Fixed wing single engine |
| Number of Seats | 2 |
| Number of Engines | 1 |
| Engine Type | Reciprocating |
Aircraft
| Registration Number | N4205A |
| Mode S (ICAO24) Code | A4FEA7 |
| Last Action Taken | 1994-12-15 |
| Current Status | Deregistered |
| Registration Cancel Date | 2011-06-13 |
Owner
| Owner | |
| Address |
, |
N4205A
Cessna 340A, c/n 340A0997
Airframe Info
| Manufacturer | Cessna |
| Model | 340A Search all Cessna 340A |
| Construction Number (C/N) | 340A0997 |
| Number of Seats | 6 |
| Number of Engines | 2 |
Aircraft
| Registration Number | N4205A |
| Mode S (ICAO24) Code | A4FEA7 |
| Current Status | Deregistered |
| Registration Cancel Date | 1991-07-16 |
Owner
| Owner | ,WRANGLER AVIATION CORP |
| Address |
,1948 Goddard ,norman, ,O ,73069 |
N4205A
Rand KR-2, c/n RK1
Airframe Info
| Manufacturer | Rand |
| Model | KR-2 Search all Rand KR-2 |
| Construction Number (C/N) | RK1 |
| Number of Seats | 2 |
| Number of Engines | 1 |
Aircraft
| Registration Number | N4205A |
| Mode S (ICAO24) Code | A4FEA7 |
| Current Status | Deregistered |
Owner
| Owner | |
| Address |
, |