Aircraft N4667V Data
= 1024"
:style="isLargeScreen ? 'max-height: calc(100vh - 6rem); overflow-y: auto;' : ''">
2
aircraft records found
N4667V
Douglas C-47A, c/n 15378
Airframe Info
| Manufacturer | Douglas |
| Model | C-47A Search all Douglas C-47A |
| Construction Number (C/N) | 15378 |
| Number of Seats | 32 |
| Number of Engines | 2 |
Aircraft
| Registration Number | N4667V |
| Mode S (ICAO24) Code | A5B346 |
| Certification Issued | 1955-02-23 |
| Current Status | Deregistered |
| Registration Cancel Date | 1956-04-30 |
Owner
| Registration Type | Corporation |
| Owner | FLEETWAY INC |
| Address |
Burbank, CA 91501 |
| Region | Western-Pacific |
N4667V
Cessna 172RG, c/n 172RG0357
Airframe Info
| Manufacturer | Cessna |
| Model | 172RG Search all Cessna 172RG |
| Construction Number (C/N) | 172RG0357 |
| Number of Seats | 4 |
| Number of Engines | 1 |
| Also Registered As |
Aircraft
| Registration Number | N4667V |
| Mode S (ICAO24) Code | A5B346 |
| Current Status | Deregistered |
Owner
| Owner | |
| Address |
, |