Aircraft N6128W Data
= 1024"
:style="isLargeScreen ? 'max-height: calc(100vh - 6rem); overflow-y: auto;' : ''">
2
aircraft records found
N6128W
1996 Air Tractor Inc AT-402B, c/n 402B-1002
Airframe Info
| Manufacturer | Air Tractor Inc |
| Model | AT-402B Search all Air Tractor Inc AT-402B |
| Year built | 1996 |
| Construction Number (C/N) | 402B-1002 |
| Aircraft Type | Fixed wing single engine |
| Number of Seats | 2 |
| Number of Engines | 1 |
| Engine Type | Turbo-prop |
| Engine Manufacturer and Model | P&w PT6A SERIES |
Aircraft
| Registration Number | N6128W |
| Mode S (ICAO24) Code | A7F9B1 |
| Certification Class | Restricted |
| Certification Issued | 2011-08-04 |
| Air Worthiness Test | 2000-06-21 |
| Last Action Taken | 2011-08-04 |
| Current Status | Valid |
Owner
| Registration Type | Individual |
| Address |
Embden, ND 58079 United States |
| Region | Great Lakes |
N6128W
Piper PA-28-140, c/n 2820145
Airframe Info
| Manufacturer | Piper |
| Model | PA-28-140 Search all Piper PA-28-140 |
| Construction Number (C/N) | 2820145 |
| Number of Seats | 4 |
| Number of Engines | 1 |
Aircraft
| Registration Number | N6128W |
| Mode S (ICAO24) Code | A7F9B1 |
| Current Status | Deregistered |
Owner
| Owner | |
| Address |
, |