Aircraft ZK-RML Data
1
aircraft record found
ZK-RML
1981 Israel Aircraft Industries IAI-1124A Westwind II, c/n 339
Airframe Info
| Manufacturer | Israel Aircraft Industries |
| Model | IAI-1124A Westwind II Search all Israel Aircraft Industries IAI-1124A Westwind II |
| Year built | 1981 |
| Construction Number (C/N) | 339 |
| Number of Seats | 9 |
| Number of Engines | 2 |
Aircraft
| Registration Number | ZK-RML |
| Current Status |
Owner
| Owner | |
| Address |
, Auckland Domestic Ai New Zealand |
User contributed data
| Max Take-off Weight | 23,500 lbs (by Airwork on 2006-10-29 04:00:00) |
| Max Zero Fuel Weight | 16,000 lbs (by Airwork on 2006-10-29 04:00:00) |
| Max Landing Weight | 19,000 lbs (by Airwork on 2006-10-29 04:00:00) |