Aircraft RA-3671K Data
2
aircraft records found
RA-3671K
1984 Yakovlev Yak-52, c/n 833609
Airframe Info
| Manufacturer | Yakovlev |
| Model | Yak-52 Search all Yakovlev Yak-52 |
| Year built | 1984 |
| Construction Number (C/N) | 833609 |
| Aircraft Type | Fixed wing single engine |
| Number of Seats | 2 |
| Number of Engines | 1 |
| Engine Type | Reciprocating |
| Engine Manufacturer and Model | Vedeneyev M-14 |
| Also Registered As |
Aircraft
| Registration Number | RA-3671K |
| Current Status | De-registered |
Owner
| Owner | |
| Address |
Santarem, Portugal |
RA-3671K
Yakovlev Yak 52, c/n Not found RA-3671K
Airframe Info
| Manufacturer | Yakovlev |
| Model | Yak 52 Search all Yakovlev Yak 52 |
| Construction Number (C/N) | Not found RA-3671K |
| Aircraft Type | Fixed wing single engine |
| Number of Seats | 2 |
| Number of Engines | 1 |
| Engine Type | Reciprocating |
| Engine Manufacturer and Model | Vedeneyev M-14P |
Aircraft
| Registration Number | RA-3671K |
| Current Status |
Owner
| Owner | |
| Address |
, Portugal |